Kurs I stopnia

Pierwsza pomoc trychologiczna
w gabinecie fryzjerskim

Wszystkie kursy prowadzone są na żywo przez zespół specjalistów z HairCenter Kierach. W trakcie szkolenia jest możliwość zadawania pytań.

Dobry fryzjer, to nie osoba, która ścina czy czesze włosy – to profesjonalny stylista, który posiada doświadczenie, zmysł artystyczny i wyczucie estetyki.

Dobry fryzjer to także specjalista, któremu można powierzyć swoje włosy, wizerunek i przede wszystkim mieć pewność, że jest się w dobrych rękach. Styliści szkolą się ze ścinania, koloryzacji, czesania, ale czy pamiętajsz o uzupełnianiu wiedzy z zakresu trychologii?

To właśnie fryzjerzy są najczęściej pierwszymi osobami, które dowiadują się o problemie wypadających włosów swoich klientów, na długo przed lekarzem trychologiem.

Pomagaj, ale nie eksperymentuj!

Pomagaj, ale nie eksperymentuj!

Każdy fryzjer doskonale wie, jak ważne jest zaufanie klientów.

Profesjonale podejście nie pozwala nawet na najmniejszy błąd, który może skutkować złą opinią. Zawsze lepiej jest nie podjąć się jakiejś czynności, niż wykonać ją źle i tym samym zrazić do siebie klienta. Ta zależność wyraźnie widoczna jest w przypadku problemów z wypadaniem włosów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni bywają wyjątkowo wyczuleni na punkcie swoich włosów i nie chcą próbować kolejnych kosmetyków, które „może” okażą się skuteczne, „może” nie przyniosą żadnych efektów, albo co gorsza – „może” im zaszkodzą.

Profesjonalista powinien posiadać wiedzę, która pozwoli dobrać takie kosmetyki, które faktycznie pomogą w danym przypadku, lub gdy potrzebne jest wdrożenie leczenia, od razu skierować klienta do odpowiedniego lekarza.

Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami i powiększać się z miesiąca na miesiąc. Dzięki podstawowej wiedzy z zakresu trychologii, każdy stylista oswoi się z tematem wypadania włosów, pozna najczęstsze przyczyny tej dolegliwości, a także zdobędzie wiedzę, która pozwoli mu pokierować klienta – tak aby nie eksperymentować na nim, a działać pewnie i świadomie (pomagać – nie szkodzić).

Zdobądź wiedzę potwierdzoną certyfikatem
Doktor Artur Kierach, po latach pracy w klinikach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w Paryżu, Oslo i w Polsce, zwraca uwagę na problem szkodzących pacjentom eksperymentów:
„Osoby, które trafiają do mojego gabinetu, bardzo często mają za sobą szereg nieudanych prób walki z wypadania włosów. Dziesiątki przetestowanych kosmetyków, nieudanych terapii, zabiegów i przede wszystkim – ogromne straty finansowe. Pacjenci stają się nieufni, zrezygnowani i tracą wiarę w odzyskanie zdrowych włosów. Kurs „podstawy trychologii medycznej” powstał z myślą o osobach pracujących z pacjentami na pierwszej linii frontu. Dzięki odpowiedniej wiedzy kosmetolodzy w wielu przypadkach sami mogą pomóc osobom zmagającym się z wypadaniem włosów, a gdy bez leczenia farmakologicznego nie będzie to możliwe – świadomie skierować ich do lekarza, bez zbędnych, kosztownych i męczących eksperymentów.”

Program szkolenia

Kurs odbywa się online

Budowa i funkcje skóry
Morfologia włosa
Trychologia

Wprowadzenie do trychologii

Podstawowa diagnostyka trychologiczna
Procedury trychologiczne

Aspekty prawne dotyczące zabiegów trychologicznych

Różnicowanie problemów związanych wypadaniem włosów

Przeszczep włosów

Skale określające stopień utraty włosów w obrębie skóry głowy

Metody chirurgii odtwórczej włosów

Psychologiczne aspekty utraty włosów

490 PLN

Kurs I stopnia

Pierwsza pomoc trychologiczna w gabinecie fryzjerskim

Sprawdź dostępne terminy