Kurs II stopnia

Podstawy trychologii dla
kosmetologów i trychologów

Wszystkie kursy prowadzone są na żywo przez zespół specjalistów z HairCenter Kierach. W trakcie szkolenia jest możliwość zadawania pytań.

Kosmetolodzy odgrywają bardzo ważną rolę w kreowaniu wizerunku – w końcu to właśnie ich gabinety stoją na pierwszej linii frontu w walce o doskonały wygląd.

Podczas wykonywania cyklicznych zabiegów upiększających, klienci często proszą również o rady w kwestiach dotyczących zdrowia, np. wypadania włosów. Jak w takich sytuacjach powinni zachowywać się kosmetolodzy?

Podczas wykonywania cyklicznych zabiegów upiększających, klienci często proszą również o rady w kwestiach dotyczących zdrowia, np. wypadania włosów. Jak w takich sytuacjach powinni zachowywać się kosmetolodzy?

Podstawy trychologii dla kosmetologów i trychologów- zdobądź wiedzę, która pomoże Ci w codziennej pracy

Dobry kosmetolog jest osobą, która ma za sobą solidne wykształcenie kierunkowe, szereg przebytych kursów i przede wszystkim, w związku z codzienną pracą z ciałem klienta, również podstawową wiedzę medyczną

Wśród najczęstszych problemów zdrowotnych, które poruszają klienci gabinetów kosmetycznych, jest problem wypadania włosów. Mimo licznych zabiegów upiększających, to właśnie włosy są dostrzegane na pierwszy „rzut oka”, przez co cały trud włożony w pracę nad urodą danej osoby blednie w obliczu łysiejącej głowy. Wypadanie włosów może być spowodowane wieloma czynnikami i powiększać się z miesiąca na miesiąc.

Jak zatem pomóc takiemu klientowi, by nie stracić w jego oczach zaufania i nie polecać „w ciemno” ogólnodostępnych kosmetyków, które akurat w jego przypadku mogą okazać się nieskuteczne? Zapisz się na kurs z podstaw trychologii medycznej organizowany przez doktora Artura Kieracha, właściciela kliniki HairCenter Kierach.

Pomagaj, ale nie eksperymentuj!

Pomagaj, ale nie eksperymentuj!

Każdy kosmetolog doskonale wie, jak ważne jest zaufanie klientów.

To dzięki niemu wracają oni do gabinetu czy polecają usługi znajomym. Profesjonale podejście nie pozwala nawet na najmniejszy błąd, który może skutkować złą opinią. Zawsze lepiej jest nie podjąć się jakiejś czynności, niż wykonać ją źle i tym samym zrazić do siebie klienta.

Ta zależność wyraźnie widoczna jest w przypadku problemów z wypadaniem włosów. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni są często wyczuleni na punkcie swoich włosów i nie chcą próbować olejnych kosmetyków, które „może” okażą się skuteczne, „może” nie przyniosą żadnych efektów, albo co gorsza – „może” im zaszkodzą.

Dzięki podstawowej wiedzy z zakresu trychologii medycznej, każdy kosmetolog oswoi się z tematem wypadania włosów, pozna najczęstsze przyczyny tej dolegliwości, a także zdobędzie wiedzę, która pozwoli mu pokierować pacjenta – tak aby nie eksperymentować na nim, a działać pewnie i świadomie (pomagać – nie szkodzić).

Zdobądź wiedzę potwierdzoną certyfikatem
Doktor Artur Kierach, po latach pracy w klinikach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w Paryżu, Oslo i w Polsce, zwraca uwagę na problem szkodzących pacjentom eksperymentów:
„Osoby, które trafiają do mojego gabinetu, bardzo często mają za sobą szereg nieudanych prób walki z wypadania włosów. Dziesiątki przetestowanych kosmetyków, nieudanych terapii, zabiegów i przede wszystkim – ogromne straty finansowe. Pacjenci stają się nieufni, zrezygnowani i tracą wiarę w odzyskanie zdrowych włosów. Kurs „podstawy trychologii medycznej” powstał z myślą o osobach pracujących z pacjentami na pierwszej linii frontu. Dzięki odpowiedniej wiedzy kosmetolodzy w wielu przypadkach sami mogą pomóc osobom zmagającym się z wypadaniem włosów, a gdy bez leczenia farmakologicznego nie będzie to możliwe – świadomie skierować ich do lekarza, bez zbędnych, kosztownych i męczących eksperymentów.”

Program szkolenia

Kurs odbywa się online

Budowa i funkcje skóry
Morfologia włosa
Trychologia

Wprowadzenie do trychologii

Podstawowa diagnostyka trychologiczna

Procedury trychologiczne

Aspekty prawne dotyczące zabiegów trychologicznych

Różnicowanie problemów związanych wypadaniem włosów

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Leczenie schorzeń powodujących wypadanie włosów

Zakres kompetencji kosmetologów/trychologów

Przeszczep włosów

Skale określające stopień utraty włosów w obrębie skóry głowy

Metody chirurgii odtwórczej włosów

Psychologiczne aspekty utraty włosów

890 PLN

Kurs II stopnia

Podstawy trychologii dla kosmetologów i trychologów

Sprawdź dostępne terminy