Kurs III stopnia

Trychologia medyczna
dla lekarzy

Wszystkie kursy prowadzone są na żywo przez zespół specjalistów z HairCenter Kierach. W trakcie szkolenia jest możliwość zadawania pytań.

Jeśli jesteś lekarzem i zdarza się, że w Twoim gabinecie pacjenci zgłaszają problem wypadających włosów, posiadając odpowiednią wiedzę możesz im w prosty sposób pomóc.

Kurs „trychologia medyczna” przeznaczony jest dla wszystkich specjalizacji. Wypadanie włosów jest objawem, który jest zgłaszany najczęściej lekarzom rodzinnym, dermatologom, endokrynologom, internistom czy lekarzom zajmującymi się medycyna estetyczną.

Znając podstawowe jednostki chorobowe powodujące m.in. wzmożone wypadanie włosów, mając wiedzę na temat dalszej diagnostyki będziesz w stanie pomóc swoim pacjentom wdrażając schemat postępowania.

Zdobądź wiedzę potwierdzoną certyfikatem
Doktor Artur Kierach, po latach pracy w klinikach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w Paryżu, Oslo i w Polsce, zwraca uwagę na problem szkodzących pacjentom eksperymentów:
„Osoby, które trafiają do mojego gabinetu, bardzo często mają za sobą szereg nieudanych prób walki z wypadania włosów. Dziesiątki przetestowanych kosmetyków, nieudanych terapii, zabiegów i przede wszystkim – ogromne straty finansowe. Pacjenci stają się nieufni, zrezygnowani i tracą wiarę w odzyskanie zdrowych włosów. Kurs „trychologia medyczna” powstał z myślą o lekarzach pracujących z pacjentami zgłaszającymi wzmożone wypadanie włosów. Na kursie przedstawiany jest aktualny stan wiedzy z zakresu trychologii m.in. z corocznych konferencji dotyczących dermatologii, trychologii i przeszczepu włosów”

Program szkolenia

Kurs odbywa się online

Budowa i funkcje skóry
Morfologia włosa
Trychologia

Wprowadzenie do trychologii

Wywiad trychologiczny

Dokumentacja trychologiczna

Podstawowa diagnostyka trychologiczna

Badanie trychologiczne

Najczęstsze obrazy z badania dermatoskopowego

Różnicowanie problemów związanych wypadaniem włosów

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Zaburzenia hormonalne wpływające na proces łysienia: diagnostyka i leczenie

Leczenie schorzeń powodujących wypadanie włosów

Przeszczep włosów

Skale określające stopień utraty włosów w obrębie skóry głowy

Metody chirurgii odtwórczej włosów

Psychologiczne aspekty utraty włosów

1490 PLN

Kurs III stopnia

Trychologia medyczna dla lekarzy

Sprawdź dostępne terminy